אימון אישי – מגי בן יהודה

אימון אישי להורות

19 בJuly 2011 by admin in אימון אישי with 0 Comments

אימון להורותאימון אישי יכול להיות בתחומים שונים ומגוונים, יש מי שירצה לעבור אימון אישי לזוגיות ויש מי שירצה לעבור אימון אישי כדי להיות בכושר יותר טוב, ויש כאלו שירצו לעבור אימון אישי כדי להיות הורים יותר טובים , הורים שמודעים לתהליכים השונים שמתרחשים בין הורים וילדיהם.

בשנים האחרונות יש יותר הורים שפונים למאמן אישי המתמחה בתחום של אימון אישי להורים , במטרה לקבל מממנו אימון אישי להורות.

אימון אישי להורות הוא אימון אישי שבו ההורים יכולים להשיג שיפור במערכת היחסים עם ילדיהם, או שהם יכולים לשפר את הגבולות שהם מציבים לילדים שלהם, אימון אישי להורות יכול ללמד אותנו כהורים להקשיב טוב יותר לילדינו , להיות מחוברים באמת לדבריהם של ילדינו ולא להיות אטומים לדבריהם של ילדינו, להיות סמכותיים כלפי ילדינו וליצור עבורם ילדות בריאה .

אימון אישי להורות יש לו כמה וכמה שלבים ורבדים .

בשלב הראשון ההורים צריכים לברר יחד עם המאמן האישי מה הם רוצים להשיג בתהליך האימון האישי, כל הורה ירצה להשיג משהו אחר, בהתאם למערכת היחסים שיש לו עם ילדיו ובהתאם למצבו האישי ולתחושות האישיות שלו ולתחושות שלו כלפי ילדיו.

השלב הבא הוא השלב שבו הוא והמאמן האישי והמאומן לומדים להכיר זה את זה ובשלב זה הם בודקים מהן נקודות החוזק ומהן נקודות החולשה של המאומן כהורה, הם הוא קשוב לילדיו, או שהוא יותר קשוב לתחושות הבטן הפנימיות שלו, האם הוא חרד ודאגן לילדיו וכל  מערכת היחסים שלו עם ילדיו פועלת בהתאם לפחדים שיש לו, או שהוא פועל בצורה רציונלית והגיונית , האם  ההורה נותן לילד תמיכה שמעצימה את הילד או שהוא אינו תומך בילד וכך בעצם מקטין את כוחו של הילד, האם הוא הורה סמכותי או שהוא הורה “סמרטוט” .

לאחר בירור כל השאלות הללו ועוד עשרות תהיות אחרות בונה המאמן האישי תוכנית  עבודה שמטרתה להשיג את המטרות של ההורה בהתאם ליכולות  ולמאפיינים השונים של ההורים.

היום בעידן  שבו יש לא מעט בעיות של הורות ויחד עם זאת יש לא מעט הורים עם תודעה גבוהה שרוצים להיות מודעים להורות שלהם כבר מההתחלה, אנו רואים יותר ויותר הורים שמגיעים לתהליכי אימון אישי כבר בשלבים הראשונים של ההורות.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מאמרים אחרונים

הצטרפו אלי בפייסבוק