אימון אישי – מגי בן יהודה

ייעוץ ארגוני

26 בSeptember 2011 by admin in ייעוץ ארגוני with 0 Comments

ייעוץ ארגוניתפקידו של יועץ ארגוני הוא למצוא נקודות חשובות בארגון להמשך הפעילות, ונקודות חולשה כדברים שצריכים לשפר אותם ולשנות אותם כדי שהארגון ימשיך לעמוד על רגליו. ולהמשיך להביא שינויים ורעיונות לפתרונות כדי שהארגון יעבור את המכשולים ומחסומים שעומדים בדרכו ולהצליח! ייעוץ ארגוני דורש ניסיון ויחסי אנוש טובים. למידה וחידושים הינם חיוניים מאוד לכל ארגון שרוצה להמשיך לשרוד ולצמוח בעולם המתפתח הזה.

ייעוץ ארגוני יכול לבצע בדיקות ולהחזיר לחברה על המסלול הנכון, רוב המנהלים חושבים שזה סימן לכישלון לפנות לייעוץ ארגוני, אבל אם הם יניחו את האגו בצד הם יבינו שזאת אחת ההחלטות החשובות ביותר שהם עשו להביא את הארגון למסלול הנכון להצלחה.

מה ייעוץ ארגוני כלול?

מאבחנים ומפתחים כוח אדם מכל הדרגות – חלק חשוב מאוד בארגון

הפקת לקחים והמלצות – תיקון ושיפור

פיתוח תרבות של ארגון מקצועי

בנייה ופיתוח צוותים

ייעוץ אישי וצמוד להנהלה

הוצאת לפועל תכניות לשיפור וצמיחה

יישום חידושים בארגון

חוגי העשרה ופעילויות משותפות

מי הם יועצי ארגון?

בדרך כלל בוגרי סוציולוגיה או פסיכולוגיה ארגונית או מנהל עסקים מעבירים ייעוץ ארגוני, הם למדו איך לבחון תהליכי עבודה ארגונים ומאתרים נקודות הראויות לתיקונים, שיפורים, נקודות חוזק, נקודות שהארגון צריך להתבסס עליהן. יועצי הארגון מנתחים את תהליך הפעילות של הארגון היטב ומגלה מהם הדברים שצריך לעבוד עליהם ומגייס את ההנהלה ואנשי צוות כדי ליישם את התכניות כמו שצריך במטרה להרים את הארגון על הרגליים ולכוון אותו לדרך שהארגון רוצה ללכת בה.

בדרך כלל עסק או ארגון מגיעים לייעוץ ארגוני אחרי שהם מרגישים קשיים, ואם זה כך אז העסק או הארגון פנו לייעוץ ארגוני מאוחר מדי, ייעוץ ארגוני נועד למנוע מצבים של משבר ומטפל בבעיות עוד לפני שהם נוצרו. לכן חשוב מאוד לקחת יועץ ארגוני עוד לפני שנוצרות בעיות בארגון. בדרך כלל מנהלי הארגון נפגשים עם יועץ ארגוני פעם בשבוע להתייעץ, לבדוק, לחשוב, להעלות רעיונות להחזקת הארגון על הרגליים לאורך הדרך. שבוחרים יועץ ארגוני מומלץ לבדוק המלצות והצלחות קודמות שלו כי אתם רוצים לקחת את הטובים ביותר.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מאמרים אחרונים

הצטרפו אלי בפייסבוק